Zimní turistika | Králíky - oficiální stránky města

Králíky - oficiální stránky města

Zimní turistika

Sjezdové lyžování:

Dobré sněhové podmínky obvykle od poloviny prosince do konce března.

Sjezdové tratě:

Dolní Morava
Obec se nachází 9 km severně od Králík. Lyžaři zde mohou využít 2 zimní lyžařská střediska. Sjezdovky mají umělé zasněžování, jsou vzorně upravované i pro noční lyžování. Ze středisek vedou desítky kilometrů vzorně upravených běžeckých tratí po horských hřebenech i v malebném údolí řeky Moravy.

Dopravní spojení z Králík je zajištěno
SKIBUSEM.

LYŽAŘSKÝ AREÁL SKI CENTRUM najdete na horním konci obce pod Sviní horou. Nabízí dokonale upravené sjezdovky pro náročné lyžaře i začátečníky. Nadmořská výška střediska: 748 – 1140 m.n.m. Kapacita všech vleků: 2500 osob/h. Půjčovna, hudba, občerstvení. Umělé zasněžování sjezdovky.
Sjezdovka "A" - délka 955 m, převýšení 350 m, prům. sklon 37 %, šířka až 50 m, nejvyšší bod sjezdovky 1100 m n.m. Dolní část sjezdovky se využívá pro noční lyžování. Celá sjezdovka je uměle zasněžována. 2 vleky.
Sjezdovka "B" - délka 1440 m, převýšení 350 m, průměrný sklon 29 %, šířka 30-40 m, nejvyšší bod sjezdovky 1150 m n.m. Dolní část sjezdovky je vyhrazena pro začátečníky - dětské lano.
Provozní doba vleků: pondělí - neděle 9.00 - 16.00 hod.
Noční lyžování: úterý, čtvrtek, pátek, sobota 18.00 - 21.00 hod.
Denní jízdné (9 - 16 hod): 420,- Kč dospělí, 360,- Kč zvýhodněné.


LYŽAŘSKÝ AREÁL VĚTRNÝ VRCH se nachází zhruba v polovině obce, nabízí dokonale upravenou sjezdovku dlouhou 800 m, s umělým osvětlením, kotvovým vlekem a mnohé jistě potěší i přilehlý snowboardový park ( skokánky, rampy ). Půjčovna lyží, hudba, občerstvení . Umělé zasněžování sjezdovky. Areál svými parametry uspokojí rodiny s dětmi, pokročilé lyžaře i snowboardisty. Osobitá hospůdka s nezapomenutelným koloritem, příjemnou obsluhou jako předpolím lyžařského svahu se 75 m dlouhým kotvovým vlekem a převýšením 140 m a půl kilometru dlouhým snowparkem a slalomem. Středisko umí oslovit návštěvníka v klidném, odpočinkovém dechu, nepřeplněným svahem, rychlou obsluhou, ví jak vyhovět pohodářům i adrenalinovým divochům.
Snowboarding tu má víceletou tradici. Najdete zde umělé překážky nejrůznějšího stupně obtížnosti, slalomovou trať a pokud budete chtít, místní snowboardoví profesionálové se s vámi dokáží dohodnout i na dalších požadavcích.
Slalomáři, freestylisté, příznivci boardecrosu, začátečníci i pofesionálové, všichni se tu budete cítit naprosto příjemně a uvolněně, vždyť tu budete mezi svými. Provozovatelé areálu jsou si toho stále vědomi a každou sezónu něčím překvapí. Přijeďte se přesvědčit a nezapomeňte vzít prkno či lyže s sebou.
Provozní doba vleků: pondělí - pátek 9 - 16 hod. , sobota - neděle 8.30 - 16 hod.
Noční lyžování: úterý, čtvrtek, pátek, sobota 18.00 - 20.30 hod.


Červená Voda - Skiareál Šanov
Obec se nachází 5 km jižně od Králík. Lyžaři zde mohou využít 2 sjezdovky (500 m a 900 m), které jsou upravované. Pro milovníky snowboardu je zde vytvořena u-rampa.
Provozní doba vleků: PO - PÁ 9 - 16 hod.
Noční lyžování: ÚT, ČT, PÁ, SO 18.00 - 21 hod.

Mladkov - SKI AREÁL Mladkov-Petrovičky
Obec se nachází 12 km západně od Králík. Sympatický lyžařský areál Mladkov-Petrovičky v nadmořské výšce 600 m s jedním vlekem, parkovištěm, stravovacím a ubytovacím zařízením naleznete v Petrovičkách asi 1 km od Mladkova směrem na Zemskou bránu a Bartošovice. Středně náročné terény můžete využít celý týden a o víkendech a svátcích. Třikrát v týdnu lze využít i lyžování při umělém osvětlení. Součástí arealu je i nově budovaný snowpark.
Provozní doba vleků: PO - ČT 10 - 16 hod., PÁ 16 - 21 hod., SO 8.30 - 21.00 hod., NE 8.30 - 17 hod.
Noční lyžování: PÁ, SO

Čenkovice - SKI Čenkovice
Lyžařské středisko Čenkovice se nachází 12 km jižně od Králík na rozhraní Orlických hor a Jeseníků v Bukovohorské hornatině v nadmořské výšce 958 m. Jsou snadno dostupné z hlavních silničních tahů " Praha - Hradec Králové - Šumperk - Ostrava " silnice č. 11, " Brno - Letovice -Svitavy - Lanškroun " silnice č. 43.
Jednotný odbavovací systém pro všechny vleky. 5 vleků, délky vleků: 3x 1000m, 2x 430m servis, půjčovna lyží a snowboardů, parkoviště.
Snowpark Čenkovice pro začátečníky i pokročilé, večerní osvětlení, snowboardová škola, půjčovna Horsefeathers.
Povozní doba vleků: Po-Ne 9:00 - 16:30, večerní lyžování Po-So 17:30-21:00
Informace na telefonu 465 391 039.

Běžecké tratě:

Přírodní park Jeřáb nabízí celkem 26 km strojově upravovaných lyžařských stop (mapa stop), nachází se mezi městem Králíky a Červená Voda v oblasti Hanušovické vrchoviny.

Dolní Morava - Králický Sněžník - Kromě výstupu na samotný vrchol Králického Sněžníku a bezpočtu túr až na hranice Jeseníků jsou i zde připravovány strojově upravované stopy a to v údolí řeky Moravy v blízkosti Ski areálu Sněžník v Dolní Moravě.

Běžecký areál Buková hora - Suchý vrch (
mapa tratí) - Oblast Čenkovic, Bukové hory a Suchého vrchu vám nabízí přes 75 kilometrů strojově udržovaných lyžařských stop. Celý projekt je financován z prostředků obcí Sdružení ORLICKO a Lesů ČR.

Pro lyžařskou turistiku jsou vhodné všechny trasy uvedené v části Letní turistika - Pěší turistika.
Designed & coded by SecurityNet.cz. Copyright © 2008 - 2018 Město Králíky