Tombola a jiné akce o ceny | Králíky - oficiální stránky města

Králíky - oficiální stránky města

Tombola a jiné akce o ceny

Od nového roku se mění pravidla pro pořádání tomboly
Sdělujeme Vám, že dnem 1.1.2017 nabývá účinnosti zákon č. 186/2016 Sb., o hazardních hrách, který významně mění povinnosti pořadatelů tombol v rámci společenských akcí, plesů, zábav aj. Městský úřad informuje o změnách, které provozovatele tomboly čekají, i o pravidlech platných do konce tohoto roku 2016.

Pořádáte zábavu nebo ples s tombolou?
Právě probíhá období plesů, zábav, maturitních plesů. Školy, spolky a místní zájmová sdružení, která pořádají tyto akce, často organizují v jejich rámci slosování prodaných losů o věcné ceny, tedy tomboly.

Tomboly provozované v letošním roce podléhají povolení Městského úřadu Králíky, odboru vnitřních věcí, pokud herní jistina (tj. násobek počtu vydaných losů a prodejní ceny za jeden los) je nižší než 50 000 Kč. Za podání žádosti je nutno uhradit správní poplatek ve výši 500 Kč, dále je provozovatel tomboly povinen podat hlášení a přiznání k odvodu z loterií a jiných podobných her na Finanční úřad. Pokud je herní jistina vyšší než 50 000 Kč, povolení v letošním roce vydává Ministerstvo financí.

Od 1. 1. 2017 nebude provozovatel tomboly s jistinou nižší než 100 000 Kč podléhat zákonu o hazardních hrách.
Pouze provozovatel tomboly s herní jistinou 100 000 Kč a více bude povinen tombolu Městskému úřadu Králíky ohlásit (nebude tedy povolována) s tím, že u této tomboly musí zajistit provozovatel účast notáře. K této tombole se váže daň z hazardních her ve výši 23%. Bližší informace naleznete na stránkách finanční správy.

Designed & coded by SecurityNet.cz. Copyright © 2008 - 2018 Město Králíky