Králíky - oficiální stránky města

Najdete nás také na Facebooku

ZASÍLÁNÍ NOVINEK

Regionální předpověď počasí

Počasí

Pozvánka na Fort Fest CZ 2017 Králíky

Mezinárodní prezentace pevnostních muzeí a setkání jejich provozovatelů

Fort Fest CZ 2017 Králíky

Motto: Vzpomínka na časy, kdy obrana hranic představovala prioritu pro většinu států Evropy…

Ve dnech 1. a 2. července 2017 se koná Mezinárodní prezentace pevnostních muzeí a setkání jejich provozovatelů pod názvem Fort Fest CZ 2017 Králíky. K pořadatelství akce spojily své síly Společnost přátel čs. opevnění, o.p.s., Králická pevnostní oblast o.p.s. a Armyfort s. r. o.

V průběhu 2 dnů trvání akce se mohou návštěvníci Králické pevnostní oblasti (KPO) setkat prostřednictvím expozic a prezentací s řadou muzeí opevnění a se zástupci jejich provozovatelů. Ti svoji činnost a svá muzea představí v podzemních prostorech dělostřelecké tvrze Hůrka.

Součástí programu budou speciální prohlídkové trasy a okruhy (ve tvrzi Hůrka a Bouda), prodloužené provozní doby ve většině muzeí v KPO, bohatý doprovodný program včetně dobové hudby, terénní jízdy těžké vojenské techniky, dobové uniformy, historická výzbroj a výstroj… V sobotu večer se účastníci akce mohou těšit na Fort Fest párty, na které nebude chybět živá hudba a občerstvení.

K dopravě až do místa konání akce mohou zájemci v sobotu 1. července využít nostalgického parního vlaku jedoucího na trase Česká Třebová – Ústí nad Orlicí – Letohrad – Jablonné nad Orlicí – Dolní Lipka – Červený Potok – Hnaušovice a zpět (zastávka Těchonín, Mladkov, Prostřední Lipka a Červený Potok).

Při příležitosti konání akce budou vydány upomínkové a sběratelské předměty, zájemci mohou doplnit své sbírky o literaturu s tématem fortifikací a čs. armády…

Podrobné a aktuální informace jsou zájemcům k dispozici na webu: fortfest.boudamuseum.com

Své dotazy můře veřejnost směřovat na e-mailovou adresu: fortfest@boudamuseum.com

zpět


Designed & coded by SecurityNet.cz. Copyright © 2008 - 2017 Město Králíky